úterý, únor 07, 2023

Svatební kytice Brno

Naše nabídka:
- svatební kytice
- květinové šperky + přízdoby do vlasů
- korsáž pro ženicha
- korsáže pro svatebčany
- kytičky pro maminky, babičky, svědkyně
- kytičky, věnečky pro družičky
- myrta, myrtové věnečky
- výzdoba restaurace, dekorace stolů
- výzdoba kostela, obřadního místa (síň, zámek, zahrada)
- výzdoba aut
- květinový polštářek na prstýnky
- okvětní plátky růží
- jakákoliv další květinová výzdoba
- poradenství

 

  • p1070742
  • p1070746
  • p1070747
  • p1070748
  • p1070749
  • p1070750
  • p1070751
  • p1070754
  • p1070755
  • p1070756

SVATEBNÍ KYTICE

Svatební kytice je nepostradatelným doplňkem každé nevěsty.
Ke každé nevěstě patří určitý typ svatební kytice. Každá kytice je originál a každá něco vyjadřuje. Proto je velmi důležitý osobní kontakt s nevěstou, abychom připravili tu správnou svatební kytici. Ano svatební  kytici měl vybrat ženich, ale dnes se svatební kytice dává dohromady s floristkou, která přesně poradí a řekne, jak má kytice vypadat. Ale není to jen svatební kytice, ale kompletní květinová výzdoba, která se svatbou souvisí.
Důležité je při výběru kytice brát potaz i na roční období. Květinová výzdoba je velmi důležitá součást svatby a není dobře jí podcenit.

Jak by měla vypadat svatební kytice pro nevěstu?
Ve svatební den se to doslova květinami přímo hemží, jsou vidět téměř všude. Květiny nechybí na autech snoubenců i svatebčanů, na svatební tabuli, na obřadním místě, prostě všude tam, kudy nevěsta prochází a kde se nachází. Nejdůležitější kyticí ve svatební den je však kytice nevěsty, tudíž je žádoucí, aby této výsostné události odpovídal nejen vzhled, ale i aranžmá kytice
Aranžmá a volba.
Aranžmá i barvu svatební kytice je nutné volit dle svatebních šatů nevěsty. Do květinářství je tudíž vhodné s sebou přinést fotografii svatebních šatů nebo kousek látky, který se zapůjčuje nebo prodává se svatebními šaty.

Výběr svatební kytice dle stylu a barvy svatebních šatů
Kytice kulaté
K módním velmi žádoucím typům svatební kytice, patří kytice kulaté, které u nás mají určitou tradici. Kulaté svatební kytice se váží již od počátku svatebních obřadů, jejich vazba je jednoduchá a stylová.
Do kulatých svatebních kytic
je možné navázat různé druhy květin a navíc se snoubí téměř se všemi styly svatebních šatů. Kulaté pugéty mohou být různých objemů, vždy však záleží na bohatosti svatebních šatů. Pokud je nevěsta oblečena do bohatě zdobených šatů s bohatě nabíranou sukní, je lepší volit kytici skromnější. Naopak nevěsta v jednoduchých, splývavých šatech na úzkých ramínkách může volit kulatou kytici objemní. Při bohatosti pugétu však mysleme nato, že kytici budeme muset držet dlouhou dobu, je tedy vhodné vybírat tak, aby námely dobře do ruky. Příliš jemná kytice, jejíž stonky by šly jen těžko uchopit nebude pro svatební den to pravé ořechové
Kytice převislé
K exkluzivním a velmi elegantním typům svatební kytice patří kytice převislé. Tento druh svatební kytice je ve většině případů bohatě zdoben, tudíž je žádoucí, aby nevěsta disponovala skromnějšími nebo jednoduššími svatebními šaty. Za výbornou kombinaci jsou považovány jednoduché, splývavé šaty a bohatě zdobená převislá kytice. Obtížnost aranžmá a vazby převislých svatebních kytic je oproti jiným vazbám o dost složitější a pracnější, tudíž je nutné počítat i s vyšším cenovým rozpočtem.
Svatební kytice typu zepter
K atraktivním svatebním kyticím patří styl tzv. „zepter", který disponuje jednoduchostí a stylovostí. Tento typ kytice se váže zpravidla do tvaru kulatého nebo sestupného. K aranžmá se používají květiny na dlouhém stonku, jako jsou např. kaly, kopretiny, slunečnice nebo růže. Kytice se drží květem dolů nebo ji nevěsta nese položenou přes ruku. Kytici typu zepter může volit nevěsta štíhlé vysoké postavy, oděna do nepříliš zdobených šatů.

Svatební kytice pro ženicha ve stejném duchu
Ženich je vyzdoben pouze jedním kusem květinky, která se umisťuje nejčastěji do klopy saka nebo smokingu. K výzdobě by měla být použita květinka, která převládá ve svatební kytici nevěsty.
Svatební kytice pro svědky
Svědkům bychom měli nechat zhotovit miniaturní napodobeninu svatební kytice nevěsty. Pokud však nevěsta disponuje bohatě zdobenou, převislou kyticí, můžeme svědkům nechat zhotovit pouze určitou alternativu. Dobrou volbou je kytice kulatého tvaru se stejnými typy květin kytice nevěsty. Svědkům mužského pohlaví ozdobíme klopu saka stejným druhem květiny, jako je květina ženicha, ale menšího vzrůstu..
Svatební kytice pro maminky a babičky snoubenců
Pro maminky, popř. i babičky snoubenců vybíráme takové druhy květin, které se dají vázat do kulatého tvaru. Pugéty by měly být skromnější, jednodušší, nepříliš zdobené, které vyjadřují pouze symboličnost. Barva květin může být totožná s barvou květiny nevěsty, avšak použité druhy by měly být odlišné.
Květiny pro družičky
Pokud máme na svatbě družičky v podobě malých dětí, je přím ideální použít proutěné košíčky plné okvětních lístků, které budou družičky pohazovat před nevěstou. Okvětní lístky zpravidla volíme z růží, které vydrží po dlouhou dobu ve velmi svěží podobě. Pokud máme družičky v podobě kamarádek v přibližně stejném věku, tedy věku nevěsty, můžeme je vybavit květinami stejného provedení v miniaturní velikosti.

KVĚTINOVÁ VÝZDOBA
Květinová výzdoba je velmi důležitým prvkem v organizaci celé svatební hostiny. Může hned nadchnout, nebo naopak vyvolat špatný dojem. Proto je potřeba důkladně promyslet každý detail květinové výzdoby. Co vše je potřeba nazdobit a navíc správnou květinou, to vám řekneme a připravíme i návrhy.